SEO CANblu

Cyfrowy immobilizer SEO CANblu

Urządzenie SEO CANblu to cyfrowy immobilizer chroniący pojazd przed kradzieżą. Może funkcjonować w połączeniu z brelokiem ID lub smartfonem pełniącym funkcję breloka. Istnieje również możliwość odblokowania działania immobilizera za pomocą zaprogramowanego kodu PIN, który jest kombinacją fabrycznych przycisków znajdujących się w samochodzie.Podłączenie urządzenia do zewnętrznego systemu (np. lokalizatora GPS/GSM) umożliwia zdalną blokadę odjazdu. Immobilizer SEO CANblu może być również wykorzystywany jako dodatkowa blokada samochodów w wypożyczalniach samochodowych oferujących krótkoterminowe wypożyczenie pojazdu (car-sharing).Urządzenie, w odróżnieniu od innych dostępnych zabezpieczeń, skutecznie chroni także auta elektryczne.

Jak działa immobilizer SEO CANblu?

SEO CANblu funkcjonuje w oparciu o magistralę CAN. Zabezpiecza pojazd poprzez cyfrową blokadę odjazdu, przesyłając odpowiednie komendy do sterowników samochodu. W zależności od modelu pojazdu i rodzaju jednostki napędzającej (silnik napędzany benzyną, olejem napędowym lub hybrydowy), immobilizer działa w jeden z dwóch możliwych sposobów:

- blokowanie rozruchu - immobilizer SEO CANblu uniemożliwi uruchomienie silnika,

- blokowanie odjazdu –uruchomienie silnika jest możliwe, ale jest on wyłączany w momencie próby odjazdu (w samochodach ze skrzynią manualną – w czasie wciśnięcia sprzęgła, w samochodach ze skrzynią automatyczną – przy zmianie pozycji drążka zmiany biegów).

Autoryzacja immobilizera jest realizowana automatycznie za pomocą breloka ID, kodu PIN lub smartfonu spełniającego funkcję breloka.